naše služby
Vstupní vyšetření - diagnostika
Tělo i duše každého pacienta jsou jedinečné a proto je uplatnění individuální přístupu u každého pacienta naprostou nezbytností.
Tradiční čínská medicína však zároveň přistupuje z principu ke zdravotnímu stavu pacienta celostně. Bere tedy proto v úvahu činnost všech vnitřních orgánů, emoční prostředí, zdravotní anamnézu a celkovou konstituci pacienta. Při jakékoliv tělesné či duševní disharmonii nejde tedy pouze o zaléčení daného problému, ale především hledání a nalezení jejích kořenů. Tak, aby se tělo opět mohlo dostat do rovnováhy a dokázalo si ji rovněž dlouhodobě udržet.
Velmi důkladné a podrobné posouzení všech těchto kritérií, je tedy naprosto nezbytné pro přesnou diagnózu a následný plán úspěšné léčby.
Tomu odpovídá i samotná délka tohoto vstupního vyšetření, které trvá obvykle přibližně dvě hodiny.
vstupní vyšetření včetně první akupunktury – dospělí - 1.400 Kč
vstupní vyšetření včetně první akupunktury – děti (studenti) - 1.000 Kč
Akupunktura
Stáří této léčebné metody se nedá stanovit přesně, ale předpokládá se, že má kořeny již v době kamenné. První objevené akupunkturní jehly byly vyrobené z kostí a jejich předpokládaný věk je 7000 let. Její podrobný popis pak najdeme již v jednom z nejstarších děl čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře, který pochází z poloviny 3. tisíciletí před naším letopočtem. Největšího rozvoje se pak tato metoda dočkala v 7. století v Číně, kde byla uznána samostatným léčitelským oborem.
Principem akupunktury je ovlivňování nebo, lépe řečeno, náprava toku životní energie (Qi) v těle. To se děje vpichem jehly do tak zvaných akupunkturních bodů. Akupunkturní body jsou specifická místa na těle,
kde se tato životní energie Qi koncentruje a vystupuje blíže k povrchu.
Terapeut napíchne do akupunkturního bodu jehlu a je tak schopen s energií Qi různě pracovat. Dokáže ji doplňovat či vypouštět, uvolňovat – pokud je zablokovaná, nebo jejím prostřednictvím ovlivňovat fungování vnitřních orgánů. Touto manipulací se pak snaží uvést tělo a duši do původní přirozené rovnováhy.
Ve staré Číně se používaly akupunkturní jehly z různých materiálů. Včetně stříbra a zlata. Dnes většina akupunkturistů používá jednorázové jehly z chirurgické oceli. Asi nejčastěji používaná jehla má průměr pouhých 0,22 mm a pro akupunkturu dětí se používají jehly ještě slabší.
Akupunkturu lze provádět jako zcela samostatnou léčebnou metodu, ale většinou je pro lepší účinnost a v zájmu rychlejší úpravy zdravotního stavu kombinována s fytoterapií a některými dietními opatřeními.
akupunktura - kontrola – dospělí - 750 Kč
akupunktura - kontrola - děti (studenti) - 500 Kč
Beauty akupunktura
Vrásky – různě hluboké kožní rýhy, způsobené změnami v kůži i podkožní tkáni, jsou projevem stárnutí kůže. Beauty akupunktura, nebo také kosmetická akupunktura, využívá samoregenerační schopnosti organismu k efektivnímu omlazení pokožky. Jehlička, která je vpichovaná přímo do vrásky, způsobí, že se pleť ve špatně vyživeném záhybu kůže znovu prokrví a tak po opakované aplikaci vypadá svěží a jasnější. Menší vrásky se vyhladí, hlubší zůstávají, ale výrazně se zlepší.
Napíchnutím vrásek stimulujeme pleť k reparačním procesům, při kterých se vrásky v místech po jehlách zevnitř vyplňují vlastním kolagenem, čímž se vyhlazují.
Léčba patologií na obličeji, je u každého klienta dosti podobná a je zaměřena na lokální stav výživy. Kvalita a kvantita kolagenu pak navrací kůži elastické vlastnosti. Proto je v drtivé většině případů naprosto nezbytná podpůrná léčba tradiční čínskou medicínou, která vede k odstranění vnitřních příčin předčasně stárnoucí kůže.
V rámci jedné kůry doporučujeme obvykle šest ošetření. Jedno ošetření trvá zhruba 90-180 minut. Před těmito ošetřeními je ale nutné absolvovat klasické vstupní vyšetření dle TČM. Kůra se opakuje zpravidla jednou ročně.
Na rozdíl od jiných estetických zákroků nezanechává beauty akupunktura jizvy, které je nutné hojit a nemá žádné negativní vedlejší účinky. Po ošetření bývá obvykle pleť lehce začervenalá a podrážděná, nebo se na ní mohou objevit i drobné modřinky. Proto je třeba k pleti přistupovat stejně, jako po kosmetice. Tedy nechat ji do druhého dne dýchat, nedráždit žádnými agresivními přípravky.
beauty akupunktura - dospělí - 750 Kč/hodina
+ použitý materiál (jehly)
Moxování a baňkování
Podle dvanácté kapitoly starobylé Vnitřní knihy
Žlutého císaře (Nej-ťing Su-wen) se moxování zrodilo na severu Číny, kde obyvatelé byli živi zejména zemědělstvím orientovaným na chov domácích zvířat. Protože se jedná o chladné, hornaté a větrné severní oblasti, bylo třeba využívat k ohřevu často oheň. Chlad, živobytí v kočovných táborech a každodenní příjem chladného tučného mléka vedly k zdravotním obtížím, které ustupují při prohřátí organismu. Zejména se jednalo o břišní bolesti a roztažení břicha z chladu.
Díky shromažďování zkušeností generacemi čínských lékařů byly postupně položeny základy terapii moxování a baňkování, a tak od dávných dob jsou tyto metody spolu s akupunkturou základními součástmi tradiční čínské medicíny.
Mezi nimi proslul lékař Zhang Zhong Jing (150 – 219 n. l.), který se ve svém díle Pojednání o zranění chladem a dalších nemocech (Shang Han Za Bing Lun) kromě jiného zabývá metodami akupunktury i moxování a zdůrazňuje právě kombinování akupunktury a moxování s tradičními čínskými bylinkami.
moxování a baňkování - kontrola – dospělí - 750 Kč
moxování a bankování - kontrola - děti (studenti) - 500 Kč
S čím vám můžeme pomoci...
bolesti pohybového aparátu
bolesti kloubů (revma)
únava, stres a nespavost
hypertenze, arytmie
psychické obtíže
potíže s imunitou
gynekologické potíže
hormonální problémy
neplodnost
alergie, astma a dýchací problémy
kožní obtíže
bolesti hlavy, migrény
autoimunitní onemocnění
trávicí obtíže
urologické problémy
obezita a nadváha
chřipka a nachlazení
a další – nebojte se zeptat…